Prekių katalogas

Kaip paruošti skaniausią kavą?

  • Kokią kavą mėgstate Jūs? Kaip ją ruošiate? Ar turite namie įmantrų kavos virimo aparatą? O gal tiesiog užtenka užpilti kavą verdančiu vandeniu? Geriate karštą, dar garuojančią, o gal šalta kava yra Jūsų mėgstamiausia?

    Šiandienos straipsnyje norime pasidalinti skirtingais kavos virimo būdais bei kavinukais, kurie pasirūpins, jog skani kava atsidurtų ir ant Jūsų stalo. Galbūt jau turite savo favoritą namuose, o gal šie skirtingi kavos ruošimo būdai Jus įkvėps išmėginti kažką naujo?

    Prancūziškas kavinukas (French Press)

    Tai - stiklinis kavinukas su dangteliu, skirtu tirščiams nuspausti. French Press labai paprasta naudoti. Malta kava beriama į kavinuką ir užpilama karštu, bet jau neverdančiu vandeniu. Kava paliekama keletai minučių pritraukti. Dažniausiai po namus pasklidęs kavos aromatas pats išduoda, kad kava tinkama gerti. Telieka nuspausti dangtelį, tirščiai nusėda į dugną, o Jūs galite mėgautis puodeliu kavos! Prancūziškas kavinukas patogus tuo, jog galite lengvai reguliuoti kavos ir vandens santykį pagal savo skonį. Įdomus faktas – prancūziškas kavinukas, kaip ir pavadinimas sako, buvo išrastas Prancūzijoje 1850 metais, tačiau užpatentuotas italo dizainerio Attilio Calimani 1929 metais .

    Itališkas kavinukas (Moka)

    Itališkas, moka arba espresso kavinukas tai – metalinis kavinukas (dažniausiai pagamintas iš aliuminio) sudarytas iš trijų dalių: vandens rezervuaro su vožtuvu, filtro-dozatoriaus ir kavos rezervuaro. Į apačioje esantį vandens rezervuarą pilamas vanduo, o malta kava dedama į filtrą. Kavinuką tereikia pastatyti ant viryklės ir visą darbą jis atliks pats. Verdantis vanduo apačioje virsta garais ir keliauja link kavos, prasiskverbia pro ją ir kavos rezervuare ima vėsti, kol vėl virsta skysčiu – aromatinga kava. Moka kavinukas buvo išrastas italo Alfonso Bialetti, tačiau kavinuką išgarsino jo sūnus Renato po Antrojo Pasaulinio karo. Po Renato mirties, jo pelenai buvo sudėti į espreso kavinuką – panašu, kad jis tikrai mylėjo kavą.

    Chemex kavinukas

    Tai - kavinukas su filtru, kuris buvo išrastas 1941 metais chemiko Peter Schlumbohm (Šliumbom), tad neatsitiktinai kavinukas atrodo lyg kolba. Chemex kavinukui naudojamas popieriniai kavos filtrai. Jie yra šiek tiek stambesni nei įprasti. Kavos filtras yra įstatomas į kavinuko kaklelį, suberiama malta kava ir užpilama karštu vandeniu. Idealiausia 96 – 97 laipsnių temperatūros. Tiesa, prieš naudojant popierinis kavos filtras praskalaujamas šiltu vandeniu tam, kad kava neįgautų popieriaus prieskonio.

    Turkiškas kavinukas (čezvė)

    Turkiškai Cezve - varinis puodelis, į kurį sudedama malta kava ir cukrus. Jie užpilami vandeniu ir paliekami virti ant silpnos ugnies, kol kava ima skleisti aromatą. Beje, prieš atsirandant viryklėms, kava būdavo verdama ant įkaitusio smėlio ar žarijų. Toks kavos virimo būdas yra bene seniausias pasaulyje. Tokiu pačiu principu ruošiama ir graikiška kava, o kavinukas vadinasi Ibri arba briki. Tikrą turkišką kavinuką rasite ir mūsų asortimente! O norintiems sutaupyti laiko, turime Jums gerų žinių! Mūsų parduotuvėje galite įsigyti turkiškos kavos virimo aparatą Fakir, kuris visą darbą atliks už Jus. O kavos aromatas, skonis ir kokybė liks toks pats puikus, kaip ir ruošiant kavą tradiciniu būdu.

  • Prenumeruok ir laimėk

    privatumo politika

    Informacija